Lifting Wolumetryczny, Wolumetria
Wraz z upływem lat dochodzi do tzw. lipoartrofii skóry, czyli zaniku tkanki tłuszczowej oraz tkanki podskórnej na twarzy. Widoczny ubytek tkanki prowadzi do zmniejszenia się objętości m.in policzków, skroni, żuchwy, brody czy ust. Brak elastyczności sprawia, że np. policzki zaczynają obniżać się w wyniku czego tworzą się fałdy, bruzdy, opadają kąciki ust. W wyniku braku objętości oraz grawitacji twarz nabiera smutnego wyrazu. Doskonałym zabiegiem na przywrócenie naturalnej równowagi wolumetrycznej jest zabieg z uzyciem kwasu hialuronowego . Tzw. lifting wolumetryczny wykonany przy użyciu odpowiedniego preparatu ma na celu uzupełnienie powstałych braków w obrębie twarzy. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Kobiety mogą skorzystać z zabiegu np. poprawiając niedoskonałości twarzy (zlikwidować zagłębienia pod oczami, uwydatnić kości policzkowe czy podnieść kąciki ust). U mężczyzn np. po dużym wahaniu wagi, twarz niejednokrotnie traci na objętości, elastyczności. W tym przypadku możemy zaproponować rewitalizację jak i uzupełnienie utraconej wolumetrii. Efektem terapii wolumetrycznej będzie przywrócenie odpowiednich proporcji twarzy, odświeżenie oraz odmłodzenie.
Wskazania do zabiegu:
Przebieg zabiegu:
Na około 20 min przed zabiegiem skóra jest znieczulana powierzchniowo. Następnie przy pomocy cienkiej igły preparat jest wprowadzany podskórnie lub częściej tuż nad kością, dając efekt podporowy, liftingujący tym samym unosząc tkanki. Samo nakłucie i podawanie preparatu są praktycznie bezbolesne. Pacjent może odczuwać delikatne uczucie rozpierania lub mrowienia związanego ze środkiem znieczulającym zawartym w preparacie.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Efekt zastosowanej terapii widać natychmiast po zabiegu. Ostateczny wygląd widoczny jest po około 14 dniach (okres integracja kwasu hialuronowego w tkankach). Preparaty stosowane do wolumetrii, czyli liftingu wolumetrycznego utrzymują się w skórze od 18 do 24 miesięcy. Długość utrzymywania się preparatu zależy od predyspozycji indywidualnych pacjenta, ekspozycji na słońce, czy trybu życia.
Przeciwwskazania do zabiegu: